... on õppinud Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse, Eesti Rahva Muuseumi ja Tartumaa Rahvakultuuri Keskseltsi koostööl toimunud rahvariiete valmistamise kursustel.
2005 a. valmis tal lõputööna Kanepi naise kostüüm pikk-kuuega 19.sajandi keskel ja 2007 a. Ambla naise kostüüm.
Praktilise rahvariide kandmise kogemuse on Merle Ilm saanud tantsides 1994-2004 a. Kanepi Kultuurimaja naisrahvatantsurühmas ning segarühmas ja 2005 – 2009 a. segarahvatantsurühmas „Taara-Upsijad“
TuleLoolasena on Merle sel aastal kirjutanud 4 projekti, millest 3 on ka rahastatud. Tänu Merlele viidi läbi projekt „Rahvariiete juurde kuuluvate helmekeede õpituba Tartumaa koori- ja rahvatantsu kollektiivide juhtidele“. Igati õnnestunud projekt, mille tulemusena on helmekeede valmistamine Tartumaal väga populaarseks muutunud.
Alustanud oleme kirivööde projektiga. Merle eestvedamisel käisime Eesti Rahva Muuseumi kogudes vaatamas ja üles joonistamas kirivöömustreid. Lähiajal alustavad 10 projektisosalejat kudumisega. Loodame,et osalejate hulgast kasvavad välja oskajad kirivööde valmistajad.
Kolmanda Merle kirjutatud projekti raames toimub niplispitsikoolitus, kus saadakse algteadmisi niplamisest. Projekti eesmärgiks on õpetada välja oskajad niplispitsitegijad Lõuna-Eestis. On ju oluline, et meie kaunid rahvariided niplis-, mitte poepitsiga kaunistatud saavad.
Mulle meeldib Merle põhjalik ettevalmistustöö, nii projekti kirjutamisel kui ka selle läbiviimisel. ERM kogude uurimine annab vajaliku tunnetuse, aitab igal projektisosalejal leida just omad ja õige tunnetusega esemed. Eelneva uurimistöö osas ERMis Merle järeleandmisi ei tee. Ja see on hea :)
Kirja pani TuleLoolane Aili
No comments:
Post a Comment